img home header 2400x300 15 let

Údolím Šembery – podzimní dogtrekkingový závod

Údolím Šembery – podzimní dogtrekkingový závod

V listopadu se uskutečnil první dogtrekkingový závod Šárky Gill, která se zamilovala do Canicrossu (běh se psem) a po roce sbírání zkušeností v mnoha různých závodech se rozhodla uspořádat svůj vlastní závod. Tato akce by se samozřejmě nedala uskutečnit bez velké podpory a pomoci Evy Balcarové a Pavlíny Divoké. Obě se na organizaci podílely a odvedly velký kus práce.


Šárka vybrala úžasnou až magickou lokalitu ve středočeském kraji „Údolí řeky Šembery“ Toto malebné údolí je skryto nedaleko Prahy a na psí procházky je naprosto ideální.

Malý pohled do zákulisí: nejdřív je nutné projít všechny plánované trasy a zvolit, které úkoly by byly pro závodníky vhodné. Vybere se místo na kontrolní stanoviště. Velmi důležité je vybrat zázemí. V našem případě to byl přátelský hotel Na závisti v Kozojedech, kde byl start i cíl závodu. Pro závodníky je to jedna z nejdůležitějších součástí závodu.

V tomto treku byla jedna novinka. Tratě byly rozděleny na BĚH a CHŮZI. Nejkratší trasa MINI měla 7 km a byla určena štěňátkům, dětem a starším lidem a byla pouze na chůzi. Vedla pouze údolím Šembery, ale závodníci se podívali i na vrchol, kde kdysi stával hrad.

Trasa SHORT měla 15 km vedla údolím až do Tuchorazi, kde měli závodníci kontrolu a občerstvení a pokračovali do vesnice Přehvozdí, kde se jim naskytl výhled na Český Brod a odtud úvozem z kopce dolů zpět na Šemberu. Nejdelší trasa TOUR na 25 km prošla údolím ke tvrzi, ale pokračovala dál až do Kostelce nad Černými lesy, přes Trubu a zpět k Šembeře. Závodníci cestou plnili řadu úkolů, které jim v cíli, v případě jejich splnění, mohly vylepšit čas. Kromě osobních věcí je na trať také vypsána povinná výbava a tu všichni předkládali ke kontrole na tvrzi v Tuchorazi.

Tvrz Tuchoraz - první historický zápis je z roku 1295 a uvádí, že na zdejším hradu žil rytíř Lutoš z Tuchoraze. Největšího rozkvětu dosáhla Tuchoraz roku 1477, kdy šlechtic Mikuláš z Landštějna dokončil přestavbu původního hradu na „honosný zámek“. Sám osobně zastával významnou státní funkci na Pražském hradě., neboť byl nejvyšším písařem Království českého za krále Jiřího z Poděbrad a za krále Vladislava II. Největší pohroma postihla Tuchoraz v roce 1639, kdy přišlo švédské vojsko v počtu asi 20.000 mužů, které městečko vypálilo a zámek zničilo. Tvrz zůstala naštěstí nepoškozená a je hodnocena jako Nejkrásnější pozdně gotická tvrz České republiky.

Na startu se do itinerářů, které obsahují popis trasy a mapu, zapíše čas a pak postupně po minutách závodníci vyrážejí na trasu. První v cíli byli samozřejmě běžci,kteří podali skvělé výkony. V cíli se zapíše čas a zkontrolují úkoly a tím se získá výsledný čas.


Mezi soutěžícími byly vidět všechny možné rasy psů od nejmenší čivavy až po velké sportovce jako například aljašský malamut, sibiřský husky, československý vlčák, chodský pes, sešlo se hodně border kolií, stafordšírských bulteriérů, zlatých retrívrů a soutěžil i lurcher nebo welsh corgi pembroke. Vyjmenovat všechny rasy by bylo na samostatný článek. Řada krásných voříšků se mezi nimi určitě neztratila a navíc dva krásní psi z útulku DOGPOINT našli na tento trekk své páníčky a doufáme, že je najdou i v budoucnu natrvalo. Útulku můžete pomoct i vy například koupí krásného kalendáře na rok 2017, www.dog-point.cz, který se jmenuje „Každý pes je hrdina“.

V hotelu, kde se všichni v klidu i se svými pejsky najedli, si soutěžící mohli vyplnit kvíz a vyhrát tak i nějakou drobnost navíc. Vyhlašování zahrnulo všechny účastníky závodu a jak organizátorky slibovaly, nikdo neodešel s prázdnou. Všichni závodníci dostali krásné, ručně vyráběné medaile, diplomy a spoustu dárků od milých sponzorů.

Psím závodníkům se dostalo dobrot od 24hodinovka,cz a poukazů na obojky 4dox.cz, krásné zimní čepice, které si vítězové mohli sami vybrat od rjetforyou.cz, velký dárkový balíček bio potravin dodal Farmářský obchod Mukařov pro vítěze internetové soutěže, a vítězní sportovci si půjdou zaplavat do centra Na Fialce v Říčanech, protože dostali volné vstupy a sportovní šátky věnoval behejsepsem.cz u kterých to všechno začalo, protože u nich Šárka trénuje. Všechny itineráře a diplomy vytiskla rodinná tiskárna tisknasbavi.cz
Mediálním partnerem byl časopis Prestige clubs & circles, který všichni závodníci dostávali s sebou domů. Po vyhlášení všech pěti kategorií už mohli všichni spokojení závodníci odjet do svých domovů a těšit se na krásné fotky, které cestou určitě pořídili.
Určitě sledujte stránky www.pintadita.cz, kde budou další akce a novinky.

 

Nápověda

 

Kontakt

Prestige-media vydavatel

 • EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O.
 • Nádražní 2744/14, 301 00 Plzeň – Východní Předměstí
 • Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném
  Krajským soudem v Plzni, odd. C, vložka 14867.
 • IČ: 26353610
 • DIČ: CZ26353610
 • Infolinka: +420 602 647 902
 • E-mail: prestige@socialclubs.cz
 • Telefon: +420 608 824 818
 • E-mail: daniela@socialclub.cz
 • Web: www.prestige-media.cz
szpitalnych ośrodków leczenia zdrowia psychicznego http://kupicpigulki.pl/maxigra/ waga strata pigułki, które działają szybko