Soutěž historických kočárů

Soutěž historických kočárů

Vážení příznivci historie a milovníci koní, poprvé v České republice se vám představí v zámeckém parku v Kroměříži kulturně společenská soutěž historických kočárů pod názvem „Mezinárodní soutěž tradičních zápřeží Kroměříž 2019“, která se bude konat 28. - 29. září 2019 v areálu Podzámecké zahrady v Kroměříži.

Tato soutěž se koná v rámci soutěží mezinárodní asociace ASSOCIATION INTERNATIONALE D’ATTELAGE DE TRADITION (AIAT www.aiat-driving.net). Společností AIAT byla soutěž vytvořena k ochraně, podpoře tradičních evropských stylů a způsobů řízení spřežení, které používali naši předkové. Účelem je kultivovat a udržet dovednosti a řemesla, která byla zapotřebí k výrobě vozů, kočárů, postrojů, všech doplňků a chovu koní. Soutěž se jezdí se starými i novými kočáry taženými koňmi, poníky nebo osly, zapřaženými od jednospřeží po vícespřeží. Tato soutěž má tři fáze pro posouzení kvality spřežení, její spolehlivosti a umění kočího. Jde také o představení veřejnosti původních krajových i regionálních zápřahů, předvedení originálních historických vozů a kočárů nejen z Česka, se kterými budou účastníci soutěžit, prezentovat kočárové koně a umění jejich ovládání. Hlavním rozhodčím bude zakladatel soutěže a společnosti AIAT baron Christian de Langlade z Francie.

Pořadatelem akce je ZH Tlumačov, Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž, NPU Kroměříž, Střední škola hotelová a služeb Kroměříž.

www.hrebcinec-tlumacov.cz/aiat

Poznámka redakce:
Fotomozaiku ze soutěže najdete na stránkách internetového vydání časopisu PRESTIGE life style.

 

Kontakt

    redakce(zavinac)elisting(tecka)cz
szpitalnych ośrodków leczenia zdrowia psychicznego http://kupicpigulki.pl/maxigra/ waga strata pigułki, które działają szybko