img home header 2400x300 15 let

Zahájení nového školního roku v Jezdecké akademii v Mariánských Lázních

Zahájení nového školního roku v Jezdecké akademii v Mariánských Lázních

Zahájení nového školního roku v Jezdecké akademii v Mariánských Lázních se uskutečnilo v nové budově, vybudované z dotačních prostředků Evropské Unie. Jednalo se o projekt vestavby učeben určených pro cizí jazyky a přírodní vědy na Jezdecké akademii v Mariánských Lázních v prioritní ose IROP: Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů. Vestavba učeben je dokončena, žáci Jezdecké akademie školní rok 2019/2020 zahájili už v nových prostorech školy na jízdárně na Krakonoši. Vybudované zázemí pro teoretickou výuku, včetně počítačové učebny slouží nejen žákům maturitního oboru Chovatelství se zaměřením na chov koní a jezdecký sport a žákům učebního oboru Jezdec a chovatel koní, ale také frekventantům kurzů jezdectví v akreditovaném středisku. Podle vyjádření ředitelky akademie Ing. Martiny Klánové přišla výstavba nové budovy na 15 milionů korun (z toho finanční prostředky EU činily 10 milionů korun).

Jezdecká akademie je jedinou soukromou akademií svého druhu v České republice. Kolektiv 11 pedagogů zde vzdělává 65 žáků.

JEZDECKÁ AKADEMIE - střední odborná škola Mariánské Lázně s. r. o., Mariánské Lázně 569, je od roku 2006 zapsaná do rejstříku škol vedeného MŠMT ČR. Jako odborná škola poskytuje úplné střední odborné vzdělání s maturitou, jako jediná v ČR nabízí specializaci zaměřenou na klasické disciplíny jezdeckého sportu a organizaci jezdectví v rámci České jezdecké federace (ČJF) a federace (FEI).

Připravuje žáky nejen k aktivnímu uplatnění v oblasti chovu koní a jezdeckého sportu, ale poskytuje i základní vzdělání nutné k vedení sportovních center a soukromých jezdeckých středisek. Z širšího pohledu poskytuje škola žákům průměty informací z oblasti přírodních a společenskovědních oborů v odvětví, které má v rámci EU značnou společenskou prestiž.
Jednatelem a vlastníkem školy je známý jezdec Ondřej Nágr, který je držitelem zlatého odznaku České jezdecké federace za reprezentaci v parkurovém skákání. Zřizovatelem školy byl jeho otec Ing. Václav Nágr.

jezdecka akademie 03

 

Nápověda

 

Kontakt

Prestige-media vydavatel

 • EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O.
 • Nádražní 2744/14, 301 00 Plzeň – Východní Předměstí
 • Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném
  Krajským soudem v Plzni, odd. C, vložka 14867.
 • IČ: 26353610
 • DIČ: CZ26353610
 • Infolinka: +420 602 647 902
 • E-mail: prestige@socialclubs.cz
 • Telefon: +420 608 824 818
 • E-mail: daniela@socialclub.cz
 • Web: www.prestige-media.cz
szpitalnych ośrodków leczenia zdrowia psychicznego http://kupicpigulki.pl/maxigra/ waga strata pigułki, które działają szybko