img home header 2400x300 15 let

Amundi Czech Ladies Challenge 2022 - finálové kolo

Amundi Czech Ladies Challenge 2022 - finálové kolo

Na Zbraslavi v Prague City Golf vyvrcholil ženský golfový turnaj druhé nejvyšší evropské profesionální série LETAS, Amundi Czech Ladies Challenge. Z výhry a šeku na 6.000 euro se radovala Němka Chiara Noja, hned za ní se umístila česká profesionálka Sára Kousková, obhájkyně loňského vítězství.

Češky bodovaly nejlépe v historii turnaje. Čtvrté místo dělily Patricie Macková a Jana Melichová, o místo za nimi pak skončila Agáta Vahalová. Celkově se týden na Zbraslavi povedl. Náročně, ale férově připravené hřiště, domácí hráčky a nabité startovní pole, přilákaly stovky fanoušků.
Suverénkou turnaje se stala teprve šestnáctiletá německá reprezentantka žijící v Dubaji, Chiara Noja. Její celkové skóre se zastavilo na 12 ranách pod normou zbraslavského hřiště. Ta předváděla skvělý golf už od pátku, kdy si také vytvořila svůj nedostižný náskok. Do finálového dne vstupovala s komfortním náskokem deseti ran na Kouskovou, která v neděli dokázala ukrojit už jen jeden úder. I tak druhé místo Kouskové stačilo na posun na průběžnou desátou příčku Order of Merit LETAS, jenž je stěžejní při přímém zisku karty na LET, kterou získá na konci roku šest nejlépe umístěných hráček.

"Se svojí hrou jsem byla moc spokojená. Byl to pro mne velmi emotivní týden, minulý turnaj jsem prohrála v play-off, i proto jsem měla o motivaci postaráno. V Praze se mi sešlo vše, dobře jsem hrála z týčka a seděly mi místní greeny. Odvážím si zážitek na celý život. První profesionální výhra se slaví jednou za život." svěřila se krátce po triumfu německá vycházející hvězda.

"Dnes byla má hra podobné té včerejší, tedy naprostá spokojenost. I když k té mi vlastně chybělo více proměněných puttů. Plán byl zkusit na Chiaru ještě trochu zatlačit, nicméně hrála celé tři dny skvěle. Jsem každopádně ohromně šťastná, jak mi vyšel můj premiérový start mezi profesionálkami a těším se na další turnaje," zářila dvaadvacetiletá Kousková, kterou čekají nyní starty na Ladies European Tour i LETAS.

 

Nápověda

 

Kontakt

Prestige-media vydavatel

 • EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O.
 • Nádražní 2744/14, 301 00 Plzeň – Východní Předměstí
 • Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném
  Krajským soudem v Plzni, odd. C, vložka 14867.
 • IČ: 26353610
 • DIČ: CZ26353610
 • Infolinka: +420 602 647 902
 • E-mail: prestige@socialclubs.cz
 • Telefon: +420 608 824 818
 • E-mail: daniela@socialclub.cz
 • Web: www.prestige-media.cz
szpitalnych ośrodków leczenia zdrowia psychicznego http://kupicpigulki.pl/maxigra/ waga strata pigułki, które działają szybko