img home header 2400x300 15 let

Audrey Hepburn v Mariánských Lázních

Audrey Hepburn v Mariánských Lázních

Pro mnohé představovala Audrey Hepburn nový typ krásy. Její útlý vzhled často řídil vývoj módy a dodnes zůstává nedostižným symbolem elegance, idolem osobního šarmu, noblesy i charisma, jakož i svérázným prototypem nevšední krásy, inteligence a mimořádné oduševnělosti. Toto vše se ale v její útlé osobě dosti vzácně snoubilo s velkým hereckým a pohybovým nadáním do nenapodobitelného originálu, který dodnes obdivují miliony filmových a televizních diváků na celém světě.

Co jí spojuje s Mariánskými Lázněmi?

Historicky nic. Nikdy město nenavštívila a možná ani netušila že Mariánské Lázně existují. Zato v Mariánských Lázních všichni ví, kdo byla Audrey Hepburn.
Jejím velikým obdivovatelem je majitel Gourmet Hotelu & Restaurantu Villa Patriot. Hosté, kteří tuto luxusní gurmánskou restauraci navštíví jsou vždy v dobré společnosti Audry Hepburn, která se dívá z černobílých fotografií z každého místa v restauraci. I zde najdete noblesu, eleganci i originalitu - stejné vlastnosti jako měla Audrey. Restaurant Villa Patriot nabízí i spoustu gastronomických zážitků. Hotel je malý a velmi vhodný pro labužníky, milovníky moderní zážitkové gastronomie, vína prostě všeho co je spojené s kulinářstvím.

Mariánské Lázně pozvali Audrey Hepburn i na 1.Marienbad Film Festival

Věděli jste, že slavný Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vzniknul v roce 1946 v Mariánských Lázních?
„Těch sedmdesát let jsme se rozhodli oslavit dvěma způsoby. Zaprvé představit v unikátních lázeňských kulisách to nejsilnější a nejkrásnější z filmové klasiky, a kvůli tomu uvedeme nově restaurované verze legendárních filmů Snídaně u Tiffanyho a Prázdniny v Římě s Audrey Hepburn v hlavních rolích

A zadruhé ukázat to nejprogresivnější ze současné české filmové tvorby. Fond kinematografie již třetím rokem podporuje novou českou experimentální filmovou tvorbu, které ale dosud chybí platforma. Marienbad Film Festival bude tedy také výroční přehlídkou nových filmových přístupů," říká výkonná ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová, a doplňuje: „Čerstvá díla představí průkopníci nového filmu Martin Ježek, František Týmal, Vojtěch Mašek, Tomáš Klein nebo Monika Midriaková. Na jedné straně zlatý fond kinematografie, na druhé nové směry v audiovizi. Takový bude Marienbad Film Festival 2016."

Letošní 70. výročí založení nejvýznamnější středoevropské filmové akce připomene město Mariánské lázně vlastní přehlídkou filmů. Od 30. 8. do 3. 9. se uskuteční Marienbad Film Festival, který naváže na tradici mezinárodního filmového festivalu ze 40. let v Mariánských Lázních.

Marienbad Film Festival chce být jediným českým filmovým festivalem věnovaným přednostně objevování nových filmových postupů v české a světové kinematografii. Program festivalu chce také nabídnout místním obyvatelům a tradičním i novým návštěvníkům Mariánských Lázní zážitek propojení velkoformátové projekce klasických filmů světové kinematografie a emblematických míst lázeňského města. Součástí festivalu bude i bohatý nefilmový program. Marienbad Film Festival se snaží zvýraznit jedinečnost Mariánských Lázní jako turistického místa s geniem loci a kulturním duchem.

Audrey Hepburn bude poprvé, avšak Fryderyk Chopin bývá pravidelně již desítky let

Chopinův festival

Ke kulturnímu dění letních Mariánských Lázní patří neodmyslitelně již desítky let mezinárodně uznávaný festival Fryderyka Chopina. Každoročně ho pořádá Společnost Fryderyka Chopina. Ta vznikla v roce 1959 a jejím čestným předsedou se stal klavírní virtuos a tehdejší profesor klavírní hry na pražské Akademii múzických umění František Rauch. Do vínku jí bylo vtisknuto poslání rozvíjet a předávat Chopinův skladatelský odkaz, šířit znalosti o Chopinově životě i tvorbě. V témže roce se konal i 1. Chopinův festival, který se tak stal jedním z pěti nejstarších evropských hudebních festivalů.

Srpnové dny od 11. 8 do 21. 8. 2016 budou naplněné hudbou a patří k největším kulturním svátkům v České republice a významně obohacují kulturní život v Mariánských Lázních a přivádí každoročně do města mnoho vynikajících interpretů a význačných dirigentů z celého světa. Od roku 1962 je festival obohacen vždy jednou za dva roky klavírní soutěží, kde zní výhradně díla F. Chopina a na které už se představila řada vynikajících mladých interpretů, jejichž jména záhy poznal celý hudební svět.

Gourmet Hotelu & Restaurantu Villa Patriot je nápomocen Marienbad festivalu spolupracuje s Chopinovým festivalem a je partnerem redakce časopisu PRESTIGE.

hotel patriot restaurace

plakat marienbad

 

Nápověda

 

Kontakt

Prestige-media vydavatel

 • EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O.
 • Nádražní 2744/14, 301 00 Plzeň – Východní Předměstí
 • Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném
  Krajským soudem v Plzni, odd. C, vložka 14867.
 • IČ: 26353610
 • DIČ: CZ26353610
 • Infolinka: +420 602 647 902
 • E-mail: prestige@socialclubs.cz
 • Telefon: +420 608 824 818
 • E-mail: daniela@socialclub.cz
 • Web: www.prestige-media.cz
szpitalnych ośrodków leczenia zdrowia psychicznego http://kupicpigulki.pl/maxigra/ waga strata pigułki, które działają szybko